اتصال سقف شیبدار به سقف مسطح

اگر نیاز به بزرگ نمودن فضای داخل خانه داشته باشید، در حقیقت به میزان زیربنای خانه خواهید افزود و حتما نیاز خواهید داشت که قسمتهایی از خانه را تغییر دهید. معمولا یکی از قسمت هایی که حتما باید تغییر پیدا کند و نمی تواند در حالت قبل باقی بماند سقف ساختمان می باشد. اضافه کردن سقف به بخش هایی که به خانه اضافه شده است کاملا لازم و ضروری می باشد. امروزه از سقف مسطح و صاف به عنوان سقف قسمت های جدید استفاده می شود چرا که از نظر اقتصادی بسیار مناسب می باشد.

اگر سقف قدیمی شما سقف شیبدار است، می توانید برای مسقف نمودن بخش جدید سقف خانه از سقف صاف استفاده نمائید. سقف مسطح جدید می تواند به راحتی به سقف شیبدار کنونی وصل شده و جلوه بسیار مدرن و بروز به سازه و خانه شما عزیزان بدهد.

اتصال سقف شیبدار به سقف مسطح

زمانی که اصطلاح سقف صاف استفاده می شود، منظور سقف کاملا صاف نمی باشد، بلکه سقف شیبدار با شیب 2 الی 3 درجه مد نظر می باشد. در حقیقت منظورمان دقیقا سقف کاملا صاف نمی باشد. در حقیقت این سقف، سقف شیبداری است که دارای شیب 2 یا 3 درجه می باشد. درجه شیب این سقف صاف به این دلیل می باشد که آب باران و برف به راحتی از روی سقف سرازیر شود ولی شیب این سقف شیبدار اصلا قابل حس نمی باشد.

پوشش سقف شیبدار در محل اتصال سقف شیبدار به سقف مسطح

همانطور که پیش تر در مقاله های گذشته توضیح داده شد برای سقف های شیبداری که دارای شیب کمتر از 9.5 درجه می باشند نمی توان از پوشش سقف شیبدار شینگل استفاده نمود. برای پوشش این سقف بهتر از شینگل رولی استفاده شود.

اتصال سقف شیبدار به سقف مسطح

 

اتصال سقف شیبدار به سقف مسطح

نحوه آب بندی محل اتصال سقف شیبدار و سقف مسطح

در پوشش دادن سقف صاف با سقف شیبدار پوشش محلی که این دو سقف با هم برخورد می نمایند بسیار مهم می باشد. شینگل رولی باید حدود 60 تا 90 سانتی متر بالاتر از محل برخورد سقف شیب دار با سقف صاف، نصب شود و شینگل بر روی این قسمت (60 تا 90 سانتی متری) نصب گردد تا این محل کاملا ضد آب گردد.

در این مقاله شرکت پوشش بام تخت جمشید سعی نمود تا با ارائه تجربیات خود به شما عزیزان در گسترش و نصب سقف جدید جهت بزرگتر نمودن خانه شما عزیزان، کمک موثری نموده باشد. امروزه ترکیب سقف شیبدار با سقف صاف بسیار متداول و محبوب می باشد. زمانی که می خواهید پوشش بام خود را برای سقف صاف انتخاب نمائید باید همسویی ظاهری و کیفیت این پوشش را نیز در نظر داشته باشید که هم با شینگل سقف شیبدار قبلی همسو باشد و هم دوام مناسبی داشته باشد. زمانی که می خواهید سقف صاف را نصب نمائید باید در نظر بگیرید که این سقف نباید تماما صاف باشد و نیاز دارد که شیب حداقل 2 الی3 درجه را دارا باشد. این عمل به این دلیل است که آب بر روی سقف جمع نگردد و به راحتی به زیر سرازیر گردد.