تاریخچه سقف شیبدار در ایران و جهان

اگر به مناطقی از کشور که در آن بارندگی زیاد هست مسافرت کرده باشید، به خوبی خانه هایی با سقف شیبدار را دیده اید که در همه جا به چشم میخورند. در بررسی تاریخچه سقف شیبدار میتوان گفت سقف شیبدار ظاهری سه گوش به خانه میدهد. در فرایند ساخت خانه هایی با سقف های شیروانی چندین راه وجود دارد؛ گاهی این خانه ها را با سقف هایی میسازند که تنها از یک طرف سیب دارند. گاهی سقف ها از دو طرف شیبدار طراحی میشوند که این روش معمول تر است. گاهی هم بسته به نوع طراحی از چندین سقف شیبدار در جهات مختلف در یک ساختمان استفاده میشود.

در عرف، معمولا به سقفی شیبدار گفته میشود که حداقل دارای ۱۵ درجه و حداکثر دارای ۷۰ درجه شیب باشد. البته بر طبق استاندار جهانی این شیب باید بین ۳۵ تا ۵۰ درجه باشد.

در تقسیم بندی دیگر در تاریخچه سقف شیبدار ، دونوع سقف شیبدار وجود دارد؛ یکی سقف شیبدار سرد که در آنها از عایق های حرارتی استفاده نشده است. و دیگری سقف شیبدار گرم می باشد که در آن ها از عایق های حرارتی و الیاف مصنوعی استفاده میشود تا از برون رفت انرژی گرمایی در آن ها جلوگیری شود. ما در مرکز سقف شیبدار سقف باران، تنوعی گسترده از هر دو مدل سقف را داریم. سقف های سرد با قیمتهایی فوق العاده و سقف های شیبدار آکروتایل که به عنوان سقف گرم مورد استفاده قرار میگیرد. آکروتایل با کیفیتی عالی تولید میشود که نتها عایق حرارتی بلکه عایق صوتی نیز هست. این محصول غیرقابل اشتعال هم بوده و و ما افتخار داریم که نمایندگی انحصاری پخش این محصول را به عهده داریم.

در مناطقی که بارندگی در آن زیاد است، استفاده از سقف شیبدار بسیار کمک حال بوده و گاها به امری واجب تبدیل میشود. این موضوع در تاریخچه سقف شیبدار بسیار روشن است. این سقف ها به راحتی آب باران را به ناودان هدایت میکند. پس آب زمان کمتری روی سقف مانده و آسیب کمتری به ساختمان وارد میکند. اگر از شیب استاندار و حساب شده ی استفاده شود سقف شیبدار میتواند نیاز شما به برف روبی را هم برطرف نماید. چراکه شیب موجود در این سقف ها باعث میشود برفهای انباشته شده روی سقف خودشان به پایین سر بخورند.

در پایان این بررسی از تاریخچه سقف سیبدار باید گفت که این سقف ها فقط ویژه مناطق پر بارش نیست. ظاهر جذاب و لاکچری ای که این سقف ها به ساختمان ها میدهند باعث شده که مشتریانی حتی از مناطق کویری هم داشته باشند. با یک طراحی اصولی و مشورت با افراد با تجربه و خبره میتواند ظاهری زیبا و فوقالعاده با کمترین هزینه به ساختمان شما اهدا کند. ما در شرکت آندورووف، با سالها تجربه، طراحانی مجرب در اختیار داریم. طراحانی با تجربه که میتوانند مشاوران خوبی برای شما باشند.