شینگل دولایه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و مدرن شدن تجهیزات پوشش بام  و معرفی شینگل به عنوان محصول به روز ،شرکت پوشش بام تخت جمشید با محصول جدید برآن شد که محصول جدید خود با عنوان شینگل های دولایه را واردبازار کند . شینگل های دولایه متشکل از پنج لایه است. لایه اول متشکل از مواد قیری با کیفیت بسیار بالادر لایه تحتانی می باشد. لایه بعدی ،لایه روی لایه تحتانی لایه ای است که با پشم و شیشه تقویت شده است .و بعد مواد قیری با کیفیت بسیار بالا رویه لایه پشم و شیشه را پوشانده است . دولایه مواد قیری که به وسیله لایه پشم و شیشه عایق شده است . رویه بالایی یعنی همان سطح رویی است که با سنگریزه های مینرالی یا معدنی خودرنگ پوشیده شده است. کاربرد این گونه شینگل ها در سقف ویلا ها بسیار بالا می باشد.

analyze shingel

 

مزایای شینگل های دولایه  

همانطور که که در بالا اشاره شد شینگل خاصیت عایق خیلی خوبی دارد . حال آنکه شینگل های دولایه خاصیت عایق خیلی بالایی دارند.اولین و بارز ترین مزایای شینگل های دولایه خاصیت آب بند بودن بالا و دکوراتیو بسیار بالای آن است.این گونه شینگل در سالیان دراز همان شکل روز اول هست و هیچ تغییری در ظاهرش ایجاد نمی شود. البته شایان ذکر است که  کلیه شینگل ها هیچ گونه تغییرات ظاهری در طول دراز مدت ندارند. شینگل های دولایه همانند شینگل های یک لایه مقاومت زیادی در برابر طوفان و  وزش باد شدید دارد. شینگل های دولایه ضخامت بیشتری نسبت به شینگل های تک لایه دارند  و این خاصیت عایق بودنشان را دو برابر می کند .همانطور که در جدول زیر عنوان شده است مقاومت کششی شینگل های دولایه بسیار بالاست .همچنین جذب آب شینگل بسیار پایین است .به همین دلیل بسیار مناسب برای سقف ویلا می باشد.

 

Technical Detail comgri

 

 

شینگل های دولایه موجود در شرکت پوشش بام آندورووف

اولین نوع شینگل های دو لایه شینگل کوم گری است که از ترکیب دو رنگ مشکی  و طوسی است . 

comgri

 رنگ دیگر این شینگل های دولایه رنگ هاردال است که از تنوع رنگی قرمز و زرد و نارنجی و مشکی بهره برده است .

hardal

امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون صنعت پوشش بام و همچنین تنوع در عرضه محصولات پوشش بام ، بیشتر از پوششهای مدرن و جدید مانند شینگل درانواع شینگل لانه زنبوری، شینگل رولی و شینگل طرح آجری استفاده می شود. این شینگل ها هزینه نصب کمتر و به نسبت ارزان تر از نمونه های پوشش بام دیگر هستند. همچنین عایق بودن این گونه شینگل ها علاوه بر زیبایی بالقوه یکی دیگر از خصوصیات مهم شینگل های سقفی ساخته شده از قیر و سنگریزه های معدنی خودرنگ می باشد. همچنین از تخته های او اس بی نیز به عنوان زیرساز و چوب های مقاوم در برابر رطوبت استفاده می شود.