لزوم استفاده از تخته OSB در زیر کار شینگل

یک تخته صلب دارای ثبات ابعادی محکم برای تحمل بار و استحکام دیوار ها در ساختمان سازی ، هم در شرایط خشک و هم در شرایط مرطوب آب و هوایی. بله تمامی این ها ازمشخصات تخته او اس بی است . این تخته ها از سه لایه چوب نازک با جهت گیری متقاطع ساخته شده است . این تخته ها بسیار مناسب برای سقف شیبدار ، سقف ویلا و دیواره های ویلا و سازه ال ا

مواد تشکیل دهنده تخته OSB

از مواد تشکیل دهنده تخته او اس بی می توان به ساختاری خلاقانه و مقاوم در برابر رطوبت ، پایدار و بی ضرر برای محیط زیست اشاره کرد . این تخته منحصرا با استفاده از تنه جوان و تازه درخت پوست کنده شده و مستقیما از جنگل های محلی که توسط مدیریت پایداری جنگل ها نگهداری می شود به دست می آید . 70 درصد از چوب درختانی که برگ های سوزنی دارند و عمدتا از درخت کاج و صنوبر تولید می شوند. 30 درصد دیگر نیز شامل درختان پهن برگ همچون راش ، توس ، درخت لیمو یا بید هستند . ترکیب چوب درختان سخت چوب و نرم چوب همرا با نسبت چوب سطحی و مرکزی و پارامتر های پرس ، کیفیت و خواص محصول را تعیین می کند .

تخته osb

مراحل تولید تخته OSB

ابتدا چوب ها پوست کنده میشوند . چوب ها توسط یک پوست کن چرخه ای با سایش سریع از تنه جدا می شوند . با پاشش آب گرم روی تنه های پوست کنده شده در تونل های شست و شو ، شن و باقی مانده های پوست جدا شده و چوب با جذب رطوبت برای خرد شدن آماده می شود .

مرحله ی بعدی پوسته کردن است.رشته های نازک چوب از تنه ها توسط ماشینی به نام ماشین خرد کننده جدا می شودکه همانند یک مداد تراش بزرگ عمل می کند .

مرحله ی بعدی وارد خشک کردن می شود. رشته های مرطوب با رطوبت اصلی خود به میزان 85 تا 110 درصد در خشک کن های چرخشی گازی رفته ، خشک شده تا رطوبت آنها به 2 یا 3 درصد برسد .

در مرحله بعد غربالگری است که در این مرحله به مرحله چسب زنی رسیده در این مرحله به منظور استحکام پیوند ها به یکدیگر نوعی رزین مقاوم به رطوبت به آن پاشیده می شود که به هنگام پرس با یک واکنش شیمیایی پیوند میان رشته ها ایجاد می کند .مراحل بعد به تفصیل در مقاله بعد مورد بررسی قرار خواهد گرفت