معرفی طرح شینگل

طرح شینگل چیست؟

سقف شینگل یادآور سقفهای سنتی و در عین حال با کیفیت بالا و وزن سبک و تنوع رنگی است.طرح شینگل با داشتن صافی و برجستگی های زیبا و مناسب برای هر نوع بنا است.همچنین این محصول در بناهایی از جمله مدارس، منازل مسکونی، هتل ها ،مراکز خرید آلاچیق ها ، آپارتمانها،  سر درب منازل مورد استفاده قرار می گیرد.

سقف شینگل  مزایایی اعم از، سبک وزن،قیمت پایین و مقاوم در برابر باد و باران،تگرگ،آتش،و اشعه ماوراء بنفش بوده که، از سقف شینگل سنتی پیشی گرفته است. همه طرح‌های شینگل در برابر آتش، باران و طوفان شدید مقاوم بوده و عایق صوتی است. پوشش های سقفی از 7 کیلوگرم در متر مکعب سبک تر است که در برابر باد با سرعت 200 کیلومتر در ساعت مقاوم است و همچنین در محیط‌های‌‌ بسیار گرم و مقابل اشعه ماوراء بنفش مقاوم است.

شینگل، باعث می شود تا سقف زیباتر به نظر برسد، و اجرای شینگل در چندین مرحله به طول می‌انجامد.

شینگل هلالی 

این نوع شینگل به شینگل پولکی معروف است و نسبت به باقی طرح‌های شینگل خواهان کمتری در بازار دارد. زیرا این نوع شینگل‌ها ، در طرح‌های مدرن سقف شینگل،  کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

شینگل آجری

این گونه شینگل‌ها ، نظم خاصی دارند و به ترتیب در کنار یکدیگر قرار گرفته اند ، از نظر معماری فضا را بزرگتر نشان داده ودر ابعاد بزرگ‌تر سقف را زیباتر نشان می دهند . طول این نوع شینگل همانند شینگل زنبوری یک متر است و برای مساحت های یک متری به کار می رود.

شینگل لانه زنبوری

این نوع شینگل که یکی از زیباترین طرح‌های شینگل است با طراحی جذاب و مدرن یک پوشش بام زیبا برای سقف شیبدار به کار می رود. در نصب این طرح شینگل ابتدا یکی از ورق ها به صورت برعکس نصب شده و بعد از آن بقیه تایل‌ها روی یکدیگر نصب می شوند. زیبایی این طرح شینگل بر روی سقف شیبدار بسیار زیاد است و دربرخی زوایا نمای سه بعدی را به سقف شینگل می دهد.بام تایل طرح شینگل یکی از زیباترین طرح های شرکت ویلابام است که این شرکت تولید می کند.

امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون صنعت پوشش بام و همچنین تنوع در عرضه محصولات پوشش بام،  بیشتر از پوششهای مدرن و جدید مانند شینگل در انواع شینگل لانه زنبوری، شینگل رولی و شینگل طرح آجری استفاده می شود. این شینگل ها با هزینه نصب کمتر و به نسبت ارزان تر از نمونه های پوشش بام دیگر تولید و عرضه می شوند. همچنین عایق بودن این گونه شینگل‌ها علاوه بر زیبایی یکی دیگر از خصوصیات مهم شینگل های سقفی ساخته شده از قیر و سنگریزه های معدنی خودرنگ است.