نصب شینگل رولی بر روی پوشش سقف شیبدار موجود

شینگل رولی از انواع دیگر شینگل می باشد که به صورت رول شده است. از مزایای شینگل رولی می توان قیمت پایین آن در مقایسه با شینگل های دیگر و همچنین آسانی نصب شینگل رولی را نام برد. با این حال باید حتما مد نظر داشت که شینگل رولی در مقایسه با شینگل آسفالتی طول عمر پایین تری دارد.

شینگل رولی

نصب شینگل بر روی پوشش سقف شیبدار

یکی دیگر از مزایای استفاده از شینگل رولی در مقایسه با شینگل آسفالتی و حتی سایر شینگل ها، قابلیت نصب شینگل رولی بر روی پوشش فعلی سقف شیبدار می باشد. قابلیت نصب شینگل بر روی پوشش بام قبلی باعث می گردد که از تعداد کارگر کمتری استفاده گردد و در نهایت در هزینه نصب کاهش فراوانی ایجاد گردد. شینگل رولی شاید به اندازه شینگل آسفالتی چشم نواز نباشد ولی برای جلوگیری نشتی در سقفی که دچار نشتی شده است، بسیار کارامد می باشد.

مراحل نصب شینگل رولی بر روی پوشش سقف شیبدار موجود

در ابتدا باید روی سقف شیبدار را مسطح نمائید و حتی با استفاده از میخ کش تمامی میخ های اضافه را از روی سقف حذف نمائید. سپس تمام گیاهانی که بر سقف شیبدار روییده اند را پاک سازی نمائید. هدف از انجام این مرحله این است که بتوانید یک سطحی بر روی سقف شیبدار ایجاد نمائید که صاف و یک دست باشد تا بتوان بر روی آن شینگل رولی را نصب نمود.

در صورتی که سقف شیبدار دارای پستی بندی های زیادی است بهتر است برای بالا بردن طول عمر شینگل رولی، ابتدا با استفاده از ورق های نمدی، زیرسازی را انجام دهیم، بعضا نیاز است که از دو لایه ورق نمدی برای زیرسازی استفاده شود.

استفاده از نمد برای زیرسازی شینگل رولی

حالا زمان این است که تیزه ها را بر روی سقف شیبدار نصب نمائیم. نصب تیزه ها بر روی لبه های سقف شیبدار سبب می گردند که آب به راحتی از روی سقف به پایین سرازیر گردد. در هنگام نصب تیزه ها بر روی سقف شیبدار باید نصب آنها را از گوشه های لبه سقف آغاز نمائیم. سپس این قسمت را باید با استفاده از میخ بر روی زیر ساخت شینگل رولی در فاصله های هشت اینچی میخ نمائیم. زمانی که تیزه ها در هر قسمت تمام شد، باید تیزه بعدی را بر روی سه اینچ فاصله تیزه ی قبلی نصب نمائیم.

بعد از نصب تیزه ها در صورتی که مقاومت کافی در لبه های سقف شیبدار مشاهده نشود از ورقه های سیمانی مخصوص برای محکم کردن تیزه ها و لبه های سقف استفاده می شود. حتما در نظر داشته باشید که این ورق های سیمانی را باید در پنهای 4 اینچی از تیزه های نصب شده ، نصب نمائیم.

نصب تیزه ها و استفاده از ورق سیمانی برای محکم کاری

در انتها می توانید شینگل رولی را بر روی زیر ساختی که بر روی سقف شیب دار ایجاد نموده اید، نصب نمائید. حالا می توانید به صورت طولی شینگل رولی را لب به لب با تیزه ها نصب نمائید. شینگل رولی باید بر روی لایه ی سیمانی با کمک میخ نصب گردد به صورتی که کاملا با تیزه های نصب شده بر روی لبه های زیرین سقف شیبدار لب به لب گردند.

استفاده از شینگل رولی برای پوشاندن سقف های شیبداری که قبلا از پوشش بام استفاده نموده اند یکی دیگر از مزایای شینگل رولی در مقایسه با شینگل آسفالتی می باشد. درصورتی که شما بخواهید یک سقف شیبدار را با شینگل آسفالتی پوشش دهید باید به صورت کامل پوشش سقف شیبدار را از روی سقف جدا نموده و شینگل آسفالتی را نصب نمائید. در حالی که شینگل رولی می تواند بر روی پوشش بام قبلی نصب نماید و فقط لازم است که سقف بام را مسطح و عاری از هرگونه ناهمواری نمائید. در این مقاله سعی شده است شما را با مراحل نصب شینگل رولی آشنا نمائیم و امید داریم که در جهت افزایش آگاهی شما در این زمینه قدم موثری را برداشته باشیم.