باردولین چیست ؟

باردولین ، پوشش بام شیبدار و نوعی شینگل است که با لایه فایبرگلاس بعنوان مقاومت دهنده و اشباع شده توسط نوعی قیر با کیفیت بالا، تولید می شود و با دانه های معدنی (Slates) با رنگهای متنوع پوشانده شده است. این محصول برای سقف های شیبدار با شیب 30% به بالا کاملاً ایده آل است و جهت پوشش دیوارهای عمودی نیز کاربرد دارد. باردولین به آسانی قابل اجراست و یک سیستم قابل اعتماد در برابر عوامل خارجی مانند بادهای بسیار قوی میباشد که برای سالهای طولانی نیازی به نگهداری ندارد.

 از دیگر مزایای این پوشش سقف ، انعطلاف پذیری بالای آن است و از همین رو در طرحهای سقف شیبدار پیچیده به راحتی قابل اجراست و نکته قابل توجه اینکه باردولین یکی از معدود پوشش های سقف شیبدار میباشد که بعد از نصب میتوان روی آن تردد کرد بدون آنکه آب بندی سقف دچار مشکلی شود.

جنس و ساختار باردولین

ساختارباردولین بصورت لایه لایه است و ماده اصلی به کاررفته در تولید باردولین قیر طبیعی با کیفیت بالا میباشد ، لایه میانی شینگل از نوعی فایبرگلاس مقاوم  در برابر ترک خوردگی است که در قیر اشباع شده است و نهایتاً سطح روی تایلهای باردولین از جنس سنگ ریزه با رنگ طبیعی میباشد.

1
2
3
4
5
1

لایه سنگ ریزه طبیعی

2

لایه قیری

3

لایه فایبرگلاس

4

لایه نوارچسبی

5

لایه سیلیکونی

1
2
3
4
5
1

نوار ایجاد اتصال

2

فایبر گلاس

3

دانه های معدنی

4

لایه قیر

5

ماسه طبیعی

دیتاشیت فنی

بسته بندی

ابعاد و اندازه

برخی از ویژگی ها و مزایای باردولین : شینگل با توجه به لایه های رویهم قرار گرفته شده (فلس مانند) و داشتن رنگهای بسیار جذاب ، زیبائی فوقالعاده ای دارد. شینگل عایق و کاملا ضدآب است و بواسطه ساختار انعطاف پذیر لایه های فلس مانندشینگل در مقابل تغییرات زیاد حرارتی محیط بسیار مقاوم می باشد و به هیچ عنوان ترک برنمی دارد. به علت استفاده از پلیمرهای خاص در مقابل تغییرات جوی و حرارت بالا شینگل بسیار مقاوم و بادوام است همچنین راه رفتن روی شینگل بدون خطر است و مشکلی برای آب بندی ایجاد نمی کند. شینگل دارای وزنی بسیار سبک است (حدود 10 کیلوگرم هر مترمربع و بار اضافی را به سازه تحمیل نمی کند). برای اجرای کلیه جزئیات سقف شینگل ؛ تیزه ها، آبروها و اتصال به دیواره دودکش ها احتیاج به محصولات جانبی نمی باشد و یک سقف یکدست و یکپارچه با استفاده از یک محصول را امکان پذیر می کند. با توجه به استفاده از مواد لاستیکی و ترموپلاستیک ضمن انعطاف پذیری درمقابل ضریه شینگل بسیار مقاوم است. نصب شینگل روی کلیه سقف های بسیار آسان است و سطوحی که پوشش آنها با سایر محصولات مشکل و حتی غیرممکن است با باردولین به آسانی انجامپذیر می باشد. گارانتی 10 ساله آب بندی ورق های باردولین.

شینگل عایق و کاملا ضدآب است و بواسطه ساختار انعطاف پذیر لایه های فلس مانندشینگل در مقابل تغییرات زیاد حرارتی محیط بسیار مقاوم می باشد و به هیچ عنوان ترک برنمی دارد.

برای اجرای کلیه جزئیات سقف شینگل ؛ تیزه ها، آبروها و اتصال به دیواره دودکش ها احتیاج به محصولات جانبی نمی باشد و یک سقف یکدست و یکپارچه با استفاده از یک محصول را امکان پذیر می کند.

به علت استفاده از پلیمرهای خاص در مقابل تغییرات جوی و حرارت بالا شینگل بسیار مقاوم و بادوام است همچنین راه رفتن روی شینگل بدون خطر است و مشکلی برای آب بندی ایجاد نمی کند.

شینگل با توجه به لایه های رویهم قرار گرفته شده (فلس مانند) و داشتن رنگهای بسیار جذاب ، زیبائی فوقالعاده ای دارد.

شینگل دارای وزنی بسیار سبک است (حدود 10 کیلوگرم هر مترمربع و بار اضافی را به سازه تحمیل نمی کند).

باردولین (DESIGN)-قرمز

باردولین (DESIGN)-سبز

باردولین (DESIGN)-قهوه ای

باردولین (DESIGN)-خاکستری

باردولین (NOVA)-قرمز

باردولین (NOVA)-طرح چوب

باردولین (NOVA)-سبز

باردولین (NOVA)-خاکستری

باردولین (NOVA)-آبی

باردولین (TRADITIONAL)-قرمز

باردولین (TRADITIONAL)-سبز

باردولین خاکستری

باردولین سبز

باردولین قرمز

باردولین قهوه ای

دریچه خروجی تهویه

آندوباند باردولین

درپوش خروجی

دریچه نورگیر بازشو

میخ منوبلاگ باردولین

نصب آسان و سریع ،آب بندی فوق العاده و عدم نیاز به رسیدگی به سقف در طولانی مدت از خصوصیات بارز پوشش سقفی باردولین است.

باردولین به علت سبکی وانعطاف پذیری بالا به راحتی قابل اجرا بر روی اغلب سقفهای شیبدار با طرح های پیچیده و یا حتی غیرممکن میباشد.

نکته مهم : حداقل شیبب برای سطحی که قرار است باردولین بر روی آن اجرا شود بین 20%-30% باشد.

1-مرحله اول : (اجرای زیرسازی) : اجرای زیرسازی با چوب OSB3 ضدرطوبت

با توجه به اینکه باردولین بر روی انواع سطوح سیمانی و گالوانیزه قابل اجرا میباشد،توصیه میگردد برای ایجاد سطح مسطح به منظور اجرای شینگل از صفحات چوبی OSB3 به ضخامت 11mm ضد رطوبت استفاده گردد.

2-مرحله دوم : (اجرای لایه ایزولاسیون) : اجرای لایه آب بندی روی صفحات OSB3 با لایه آب بند مخصوص ویا ایزوگام بطور کامل پوشانیده شود واطمینان کامل از عایق بودن سقف توسط لایه آب بند وعدم نشتی سقف حاصل شودزیرا ورقهای باردولین خود به تنهایی عایق رطوبتی نمیباشند.باید قبل از شروع به نصب شینگل محل خط القعرها و پیرامون دودکشها کاملا توسط لایه آب بند پوشانیده شده و آب بند کامل شوند.

3-مرحله سوم : در نهایت تایلهای شینگل با میخ مخصوص شینگل که از جنس گالوانیزه ضد زنگ هستند نصب گردند.