آندولین چیست ؟

آندولین با مقاومت بالا بصورت ورق ، محصول اصلی در گروه آندولین ویژه پوشش سقف شیبدار می باشد، از ترکیب خالص الیاف طبیعی و مواد سلولوزی تولید شده است و در جریان تولید ، ورق ها با یک روش مخصوص ضمن تزریق بیتومن ، از درون رنگ می پذیرند به نحوی که در سخت ترین شرایط ، رنگ آن ثابت می ماند. این پوشش سقفی یک محصول عالی در برابر نفوذ آب است و به علت انعطاف پذیر بودن ترک برنمی دارد ، زنگ نمی زند و پوسیده نمی شود،در مقابل مواد بیولوژیکی و شیمیایی موجود در هوا مقاوم بوده و عمری طولانی دارد وهمچنین نیازی به وارسی دائمی نداشته و به محیط زیست آسیب نمی رساند.

صرفه اقتصادی آندولین

آندولین در مقایسه با سقف سفال و تایلهای سیمانی روف تایل که وزنی حداقل حدود ۳۰-۴۰ کیلوگرم در هرمترمربع دارند با وزنی حدود ۴ کیلوگرم با احتساب همپوشانی ورق ها وزن بسیار کمی را به سازه تحمیل میکنند از همین رو هنگام طراحی اولیه میتوان در انتخاب پروفیل ها حداقل ابعاد وضخامت را درنظر گرفت که نهایتاٌ باعث کاهش هزینه زیرسازی شده وقیمت کل سقف شیبدار با زیرسازی بسیار مقرون به صرفه تر خواهد شد.

1
2
3
4
5
1

عرض آندولین

2

طول آندولین

3

تعداد شیار

4

ارتفاع شیار

5

سطح خالص

ضدتقلب بودن آندولین

ورق های آندولین با مهر مخصوص که علامت تجاری آندولین روی آن حک شده است تولید میشوند. روی طرف رنگی ورق های آندولین به کمک روش خاصی ، علامت تجاری ( لوگوی آندولین ) به نحوی حک شده است که جزء خصوصیات و مشخصه های بارز ورق های آندولین محسوب می شود و در یک نگاه این ورق ها با ورق های مشابه و تقلبی قابل تشخیص میباشند.

مشخصات پالت آندولین

عرض پالت : ۹۸ سانتیمتر
طول پالت : ۲۰۴ سانتیمتر
ارتفاع پالت : ۱۸۰ سانتیمتر
وزن پالت : ۲۳۳۰ کیلوگرم
تعداد ورق در هر پالت : ۳۵۰ ورق
سطح پوشش هر پالت : ۵۵۶ مترمربع

مشخصات آندولین

عرض آندولین : ۹۵ سانتی متر
طول آندولین :۲۰۰سانتی متر
سطح خالص پوشش توسط هر ورق :۱٫۶۰مترمربع
وزن هر ورق : ۶٫۵کیلوگرم
وزن هر مترمربع : ۳٫۴ کیلوگرم
ارتفاع شیار:۴سانتیمتر
تعداد شیار در هر ورق:۱۰عدد

برخی از ویژگی ها و مزایای آندولین : وزن سبک 3.5 کیلوگرم در هرمترمربع که مزیت مهمی برای استفاده در مناطق زلزله خیز میباشد. عایق صوتی تا 40db که از انتقال صدای باران به داخل ساختمان جلوگیری میکند. مقاومت در برابر وزش باد شدید تا سرعت 180 کیلومتر/ساعت. قیمت مناسب : قیمت آندولین - قیمت آندوویلا در قیاس با قیمت سایر پوشش های سقف بطور مثال قیمت شینگل کاملاً مرقون به صرفه تر است. مقاوم در برار مواد اسیدی و قلیایی و موریانه. تحمل وزن تا 350 کیلوگرم در هر مترمربع. عدم تغییرساختار دربرابر تغییر دمای محیط از 35- تا 105+ درجه سانتی گراد. گارانتی 10 ساله آب بندی ورق های آندولین . بدون آزبست

سیستم آندولین در هر نوع آب و هوا و شرایط جوی از نفوذ آب جلوگیری می کند.

ASTM D1499
ASTME 96
DIN 52103

اشعه ماوراء بنفش بر سطح ورق های آندولین کمترین آسیبی نمی رساند.

BS 2011

در تولید ورقهای آندولین به هیچ عنوان از ماده خطرناک آزبست استفاده نمی شود. اثرات مخرب این ماده روی سلامتی انسان و محیط زیست بر کسی پوشیده نیست.

هدایت گرمایی در آندولین HR مطابق چوب می باشد .
kcal/mhoc 0.105
ASTM C177-76
DIN 52123

با وزن کمتر از ۴ کیلوگرم در هر متر مربع ، از نظر سهولت نصب و حمل ونقل با صرفه است. بدلیل وزن بسیار سبک ، صرفه جویی در سازه و ایمنی در مقابل زلزله را تامین می کند

در فاصله تیر چوبی ۴۵ سانتیمتر(با حداکثر ۱/۲۰۰ انحنا در هر تیر چوبی) ۳۵۰ کیلوگرم بار تحمل می نماید.

ASTM D1502-60
BS 4154

در فاصله دمایی ۳۵- تا ۱۰۵+ درجه سانتیگراد ، هیچ تغییری در ورق ها دیده نمی شود.در این فاصله ی دمایی هیچگونه پولکی در سطح آن به وجود نمی آید. ( بالای ۵۰ حداکثر ۰٫۰۱ میلیمتر انبساط )

ورق های آندولین پوسیده نمی شوند و از عوامل بیولوژیکی مانند قارچ و کپک تاثیر نمیذیرند.

با توجه به آزمایشات انجام شده بر روی ورق آندولین کلیه بازها و اسیدها بر روی این ورق بی تاثیر می باشند.

در سیستم آندولین معدل قدرت جذب صوت معادل۴۰ dB می باشد.

DIN 52210

آندولین قهوه ای

آندولین استتاری

آندولین قرمز

آندولین سبز

1
2
3
4
1

رنگ قهوه ای آندولین

2

رنگ قرمز آندولین

3

رنگ استتاری آندولین

4

رنگ سبز آندولین

والی آندولین

48/5 × 200 سانتی متر

آندوباند آندولین

10 – 20 – 30 عرض × 10 متر طول

تیزه استاندارد آندولین

48/5 × 200 سانتی متر

دریچه نورگیر آندولین

66/2 × 82/5 سانتی متر

میخ منوبلاگ آندولین

6 – 8 – 10 سانتی متر

فلاشینگ دیواری آندولین

14 × 12 سانتی متر

دریچه هواکش  آندولین

40 × 48 سانتی متر

آندولین بر روی تراشه چوبی ویا زیرسازی فلزی z ویا قوطی به راحتی با میخ ویا پیچ نوک مته ای به راحتی قابل اجرا میباشد،باتوجه به درصد شیب باید فاصله بین لاپه های زیرسازی اجراشود به طور مثال برای شیب 20درصد به بالا فاصله بیت پرلین ها میتواند 62 سانتی متر درنظر گرفته شود ویا برای نصب آندولین بربعنوان پوشش دیواری میتوان فاصله زیرسازی را تا 85 سانتی متر درنظرگرفت.

هنگام نصب ورق ها حتما باید جهت باد منطقه مشخص شود و ورقها طوری نصب شوند که باد از کناره ها به زیر ورق ها نفوذ نکند.

همچنین از نکات مهم نصب ، اجرای میخ ها و یا پیچ ها بر روی بالای موج ورق ها میباشد نه داخل قوص ورق ها،میزان بیرون زدگی ورق ها بعنوان آبچکان از انتهای کار نباید بیشتر از 7 سانتیمتر باشد.