استفاده از تخته OSB در دیوار

در صورت نیاز به تازه نمودن دکوراسیون داخلی فضای کار و منزل، ممکن است به تغییری در دیوارها فکر کرده باشید. در بازار گزینه های متعددی برای پوشش دیوارهای داخلی وجود دارد که برخی دارای کیفیت بسیار بالا و طرح های متنوع می باشد، یکی از این گزینه ها، تخته او اس بی می باشد.

تخته OSB نصب آسانی دارد و با توجه به کیفیت مناسب آن، می توان از این محصول به صورت دراز مدت استفاده نمود.

استفاده از تخته او اس بی در دیوار

علت محبوبیت تخته او اس بی

تخته OSB امروزه در سازه های بسیاری به کار می رود. استفاده از تخته او اس بی سبب تفاوت و منحصر به فردی در طراحی داخلی یک مجموعه می گردد. تخته OSB بسیار مقاوم می باشد و می تواند با ابعاد خاص متناسب با نیاز شما به راحتی منطبق شود. تخته او اس بی چندین سال است که به عنوان یک گزینه محبوب در طراحی داخلی خانه های مسکونی بکار گرفته می شود. مقاومت این تخته باعث شده است که گزینه مناسبی برای طراحی مجدد فضای داخلی خانه و رستوران نیز باشد.

استفاده از تخته OSB در دیوار اتاق خواب

نحوه نصب تخته OSB روی دیوار

نصب تخته OSB سخت نمی باشد و تنها چیزی که نیاز است، استفاده از از وسایل و تجهیزات مناسب می باشد. در نصب تخته او اس بی می بایست ابعاد دقیق دیواری که می خواهید تخته او اس بی را بر روی آن نصب نمائید به درستی تخمین زده باشید زیرا این تخته را می بایست متناسب با ابعاد دیوارخود برش بزنید. در صورتی که این برش به اندازه درست نباشد دیگر نمی توانید از آن تخته استفاده نمائید و یا نمی توانید برش آن را تصحیح کنید. پس در برش تخته او اس بی باید دقت کامل را داشته باشید.

قبل از نصب تخته او اس بی باید دیوار زیرین آن ساخته شده باشد. نصب تخته OSB به صورت افقی یا عمودی بستگی به نظر شخصی شما و همچنین سهولت نصب دارد.

در نصب تخته او اس بی باید حدود 3 میلی متر فاصله بین پنل باشد. همچنین این فاصله باید در نصب تخته او اس بی در اطراف در و پنجره ای که باز می شود در نظر گرفته شود. برای نصب تخته OSB باید از میخ های بلند استفاده گردد و هر میخ را در فاصله 15 تا 30 سانتیمتری از لبه های تخته پیچ نمائید.

فاصله ای که از لبه تخته او اس بی در نصب می گذارید باید حدود یک سانتی متر باشد. همچنین برای نصب تخته او اس بی، نیازی نیست که شما کار دیگری انجام دهید زیرا تخته او اس بی بسیار مقاوم و محکم سر جای خود قرار می گیرد.

زیباتر شدن دیوار با استفاده از تخته OSB

دیوار تخته OSB بعد از اینکه نصب شد تبدیل به یک دیوار کاملا مقاوم می گردد. می توانید با استفاده از رزین های مات بر روی تخته او اس بی این دیوارها را زیباتر کنید.

استفاده از تخته او اس بی در دیوار و دکوراسیون منزل

دیوار تخته او اس بی می تواند در سازه های بسیاری به کار رود و دارای اصول نصب یکسانی می باشد و تا زمانی که دیوار زیرین تخته او اس بی وجود داشته باشد می توان تضمین کرد که دیوارهای تخته OSB نیز پا بر جا خواهند ماند. دوام بالای تخته او اس بی، یک مزیت بسیار بزرگ در انتخاب این پوشش به عنوان دیوار پوش می باشد.

 می توان گفت که هیچ ماده ای مستحکم تر و بهتر از تخته او اس بی برای پوشاندن دیوارهای داخلی و تغییر دکوراسیون فضای داخلی نمی توان پیدا کرد. از این تخته در زیرسازی سقف شیبدار مخصوصا در هنگام استفاده از پوشش سقف شیبدار شینگل استفاده می شود و استحکام بالای این محصول در سقف باعث مقاومت بیشتر سقف ساختمان شما خواهد شد.

استفاده از تخته او اس بی در دیوار، سقف و دکوراسیون منزل