سقف شیبدار شینگل

سقف شیبدار شینگل

شینگل:

شینگل را میتوان یک نوع سبک از سبکهای بومی برای سقفهای شیبدار در امریکا دانست که به معنی لوح های تخته ای روی یک زیر سازی چوبی میباشد ، که با مرور زمان ترکیب شینگل عوض شده و در حال حاضر از قیرهای پرداخت شده 90 -15 و قیرهای معدنی گیلسونایت و الیاف طبیعی و سنگ ریزه های رنگی طبیعی در طرح ها و رنگهای متوع تولید می گردد .

شینگل به علت مقاومت بسیار بالا در برابر عوامل طبیعی مخصوصا باد در امریکا و کانادا بسیار استفاده می گردد ، مقاومت شینگل در برابر باد حدود 220 کیلومتر بر ساعت میباشد و به علت وجود قیر های معدنی گیلسونایت مقاومت بسار خوبی در برابر مناطق گرم نیز دارد و با وجود قیر 90-15 در برابر سرما مقاومت خوبی از خود نشان میدهد ، با این توضیحات می توان متوجه شد که شینگل تنها سقفی است که در برابر هر نوع آب و هوایی مقاوم میباشد .

نصب شینگل:

شینگل دارای زیر سازی چوبی متشکل از نرادهایی به ابعاد 3*5 که روی اسکلت اصلی طرح سقف اجرا می گردد و تخته های ضد آب( ا اس بی )  که که دارای گرید 3 میباشد و روی نرادها میخ می شود و روی آن عایق بخار بند و رطوبتی اجرا می گردد و در انتها محصول شینگل توسط میخهای مخصوص ضد زنگ 1 اینچی و کندن نایلکس زیر شینگل که در اثر حرارت آفتاب چسب قیری زیر شینگل خود را به لایه زیرین مچسباند  اجرا می گردد .

مشخصات شینگل:

شینگل به صورت شیت هایی یک متر در 32 سانت میباشد که هر 22 شیت در یک پک قرار میگیرد و 3 متر مربع پوشش کامل شامل اورلب هم میشود میدهد . هر 22 شیت که در یک پک هست را اصطلاحا یک بندیل می گویند هر 45 بندیل 135 متر مربع پوشش میدهد که یک پالت را تشکیل میدهد .

  

شینگل دارای رنگ بندی متنوع توسط سنگ ریزه های آن میباشد و معمولا هر شیت شینگل داری دو نوع رنگ میباشد که حاشیه بالای آن سنگ ریزه مشکی و مابقی شیت رنگ اصلی شینگل میباشد این حاشیه مشکی باعث بوجود امدن حالت سایه روشن و سه بعدی شدن سقف از منطر بیننده میشود .

انواع شینگل:

شینگلهای وارداتی به ایران با توجه به در خواست عموم مشتریان اکثر در دو طرح شینگل  لانه زنبوری و شینگل دولایه به نام کمبریج موجود میباشد شیگل لانه زنبوری ساخت دو کشور  کره و ترکیه میباشد و به نام پازل یا چند ضلعی هم نامیده می شود و شینگل دو لایه ساخت کشور امریکا میباشد که به نام کمبریج  وارد می شود .هر دو طرح در رنگ بندیهای مختلف بنا به سلیقه مشتریان وارد می شود .