کینگستون چیست ؟

کینگستون  سیستم سقفی مناسب برای مناطق با بادهای شدید است . سقف های شینگل سنتی، بتنی و چوبی در این مناطق سبب تخریب خانه ها می شوند. البته سقف کینگستون را به دلیل داشتن یک سیستم متحد و  بهم پیوسته می توان به صورت یک واحدکامل  دانست، که میتواند در مقابل بادهایی که به سمت بالا می وزند مقاومت کند. درحقیقت کینگستون گارانتی ورزش باد با سرعت 120 مایلز در ساعت در مقابل طوفان و باد را داراست . این سیستم را میتوان یک سیستم مقاومتی خوب در مقابل آوارهایی دانست که حتی سبب تخریب سیمان و آسفالت می شوند. تایل های کینگستون با هسته ی فولادی آن قادر به مقاومت در مقابل تگرگ با هر سایزی می باشد، ،بنابراین این ویژگی این محصول را به محصولی برتر در صنعت سقف تبدیل کرده است. به کارگیری سیستم سقف های شیب دار سنگریزه ای درمناطقی که پتانسیل وقوع طوفان و بادهای شدید را دارند  توصیه می شود.

جنس و ساختار کینگستون

ورق کینگستون ؛ هسته اصلی آن از جنس گالوالوم (آلوزینک) و رویه سطحی آن توسط دانه های سنگریزه پوشانیده شده است.

در هسته کینگستون از گالوالوم استفاده شده است. گالوالوم آلیاژی است از فوالد، آلومینیوم و روی که شامل مقداری سیلیکون نیز می باشد.گالوالوم استفاده شده در کینگستون
دارای استاندارد ASTMآمریکا می باشد. قابلیت های فراوان و مزایای چشمگیر گالوالوم نسبت به ورق گالوانیزه اکنون این آلیاژ را در زمره پرمصرف ترین محصوالت به کار رفته در پوشش سقف قرار داده است. سنگریزه های کینگستون عالوه بر اینکه از لحاظ ظاهری و زیبایی منحصر به فرد می باشند در واحد حجم نیز از تراکم بسیار باالتری نسبت به انواع مشابه
برخوردار می باشند. سنگریزه ها توسط یه الیه شفاف و محافظ اکریلیکی آستر شده اند که مانع نفوذ گرد و غبار، رشد و جایگیری خزه و جلبگ، سبب اتصال مضاعف سنگریزه ها و سبب براقی و زیبایی سطح تایل می گردد.

مزایای کینگستون

سیستم مقاومت در برابر طوفان و بادهای شدید

سقف های شینگل سنتی، بتنی و چوبی در این مناطق سبب تخریب خانه ها می شوند. سقف سنگریزه ی به دلیل داشتن یک سیستم متحد و بهم پیوسته می توان به صورت یک واحدکامل دانست، که میتواند در مقابل بادهایی که به سمت بالا می وزند مقاومت کند. درحقیقت کینگستون گارانتی ورزش باد با سرعت 120 مایلز در ساعت در مقابل طوفان و باد را داراست .
به کارگیری سیستم سقف های شیب دار سنگریزه ای درمناطقی که پتانسیل وقوع طوفان و بادهای شدید را دارند توصیه می شود.

مقاومت در برابر آتش

سقف سنگریزه ای یک راه حل برتر در مناطقی است که پتانسیل آتش سوزی را دارند. هسته فولادی و چسب اکریلیک این محصول موادی غیر قابل احتراق هستند، این بدین معنی است که سیستم سقف های شیب دار سنگریزه ای یک استثنا برای مقاومت در مقابل خاکسترهای مشتعل و دیگرمواد آتش زا است. مشخصات یکپارچه این محصول اجازه نمیدهد که خاکسترهای داغ از روی سقف بیفتند و به عنوان یک واحد غیرقابل نفوذ عمل میکند.

زمین لرزه

وقوع یک زمین لرزه میتواند سبب تغییر مکان دادن یا کنده شدن یک سقف شود، که این خطر سقوط آوار را در پی دارد. زمانی که یک زمین لرزه چهارچوب یک خانه را می لرزاند، اگرمواد بکار برده شده درسقف سنگین باشد در مواقع زمین لرزه به طور کلی ویران شده و موجب ریزش قسمتی از سقف می شود اما سقف کینگستون به دلیل سبکی و به هم پیوستگی درصد خطر و تخریب در مواقع زمین لزره را به حداقل می رساند.

بازده انرژی(بهره وری انرژی)

سقف های کینگستون با ورق گالوالوم از پیش رنگ شده قادر است انعکاس خورشیدی را تا حداقل 65% نشان دهد و تا80%حرارت را نشر دهد .این میتواند تاثیر زیادی برمصرف انرژی بوسیله کاهش هزینه تهویه هوا و دود و آلودگی که براثر تولید آن انرژی به وجود میاید گردد. به علاوه، حجم گرمایه پایین سقف گالوالوم به این معنی است که گرما توسط آن به محض رفتن خورشید پشت ابر پراکنده می شود.
سقف های دیگر حجم گرمایی بیشتری دارند و حتی زمانی که خورشید نمی تابد سبب نگه داشتن گرما و تابیدن به ساختار زیرین می شوند .

مقاومت در برابر تگرگ

بی نظیرترین راه حل در مناطقی که مستعد طوفان تگرگ هستند سقف های سنگ ریزه ای می باشد. گارانتی این محصول تا تگرگ 2.5 اینچی را شامل میشود و آن را یک انتخاب بی نظیر برای مهندسین و معماران نموده است . تگرگ ها خسارات فراوانی به ساختار سقفی میزنند و ملاکین را مجبور به صرف هزینه گزاف برای تعمیر یا در مواردی تعویض کلی سقف میکنند .
سفال، تایل بتنی، سیمان، شینگل ها و سازه های چوبی اغلب به دلیل وقوع طوفان تگرگ ترک می خورنند و یا می شکنند. در بعضی مواقع سقوط آوار می تواند برای ساکنین نیز خطرناک باشد.

وزن سبک

کینگستون با وزنی در حدود 6 تا 7kg در هر متر مربع، وزنی معادل نمونه های سفالی و سیمانی را داراست و به هیچ عنوان جذب آب درآن صورت نمی پذیرد. از طرف دیگر به دلیل سبک بودن وزن کینگستون، برای نصب، زیرسازی و شبکه بندی به مراتب سبکتری مورد مصرف قرار میگیرد. که این مهم باعث می گرددشدت بار مرده کمتری بر ساختمان اعمال شود.

دارای نمای جذاب و ماندگار

وجود سنگریزه های با نمای جذاب و متفاوت و نقش حفاظتی لایه اکریلیکی و عدم زنگ زدگی فلز گالوالیوم سبب می گردد زیبایی کینگستون به طوری ماندگار باشد که جلا و رنگ ان بر اثر گذر زمان محو نگردد.

حمل و نقل بدون تلفات

سهولت حمل و نقل، قابلیت جابه جایی سریع و سالم، آسان بودن بالا کشیدن قطعات و عدم بروز شکستگی در هنگام تغیییر مکان، از دلایل گرایش فراوان به کینگستون می باشد.

عملکرد عایقی و استحکام و پایایی

سنگریزه های نارسانی موجود در سطح کینگستون باعث می شود که این محصول هم از لحاظ حرارتی عملکرد مطلوبی را دارا باشد، و هم مانع نفوذ صوت باشد. سیستم جایگذاری و نوع جنس کینگستون و سطح مناسب ناحیه همپوشانی و اورلپ تایل ها باعث می گردد که هیچگونه درز و منفذی لابه لای تایل ها باقی نماند و در مواجهه با باد و باران سقف کاملا آب بندی و بدون رخنه باشد.
وجود آلیاژ گالوالیوم در هسته کینگستون که در برابر خوردگی و فرسودگی ویژگیهای به مراتب بالاتری نسبت به ورق های گالوانیزه دارد (بیش از 9 برابر) به تاپ تایل سختی و استحکام بی نظیری را بخشیده است.

رنگ بندی کینگستون

کینگستون طرح چوب

کینگستون طرح رومن

کینگستون طرح کلاسیک

کینگستون طرح شینگل